Likteņdārza draugu aleja.

​Draugu aleju veidos 113 000 bruģakmeņu ar ziedotāju, viņu tuvinieku un draugu vārdiem un uzvārdiem. Bruģakmens ceļš simbolizē tautas kopību pagātnē, tagadnē un nākotnē. Šī ir Likteņdārza dzīvības artērija, ko ieskauj romantiskā ābeļu aleja un kas ved līdz Likteņdārza sirdij – Amfiteātrim pie Daugavas. 

Ābeles, kas savus zarus pleš gar bruģakmens ceļu, ir veltījums kādam cilvēkam, un tām ir savs īpašs stāsts. Alejas izveide iezīmē svarīgu posmu dārza vēsturē – ar ābelīšu stādīšanu 2008. gadā tika atklāts Likteņdārzs. Ābeļu audzi pārrauga agronomijas doktore Māra Skrīvele, un pirmie augļi tajā ienācās 2011. gada rudenī.

Līdz Likteņdārza draugu alejai ved vēsturiskās Rīgas–Maskavas šosejas fragments.

Alejas sākumā 2020. gadā plānots atklāt piemiņas vietu Latvijas valsts dibinātājiem un neatkarības atjaunotājiem. Tās iniciatore un arī finansētāja ir biedrība „4. maija Deklarācijas klubs” ar tās valdes priekšsēdētāju Veltu Čebotarenoku. Piemiņas vieta top saskaņā ar projekta autora Shunmyo Masuno  plānu, kurai pievienoti Daigas Zigmundes un Natālijas Ņitavskas no Latvijas Lauksaimniecības universitātes dizainētie informatīvie un funkcionālie elementi – soliņi ar  Latvijas valsts dibinātāju vārdiem 1918.gada 18. novembrī un 1990.gada 4.maija neatkarības atjaunotājiem.