Lielais kalns

Starp draugu aleju un Likteņdārza mežu top Lielais kalns.
​Tas būs 12,5 m augsts un pavērs skatu uz dārza ainavu. Kalna veidols atspoguļos dabas un laika ritējumu – tā dienvidu nogāzi rotās jaukts koku mežs, bet ziemeļu nogāzi klās ziedu pļava ar Latvijas lauku puķēm. Ziemā ziedu lauks simbolizēs pagātni, bet pavasarī – dzīvības enerģiju un drosmi atvērties nākotnei. 

2015. gadā sākās zemes vākšanas akcija Lielajam kalnam. 2016. gadā ar Vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu uzsākta Lielā kalna būvniecība.

Kalnu plānots sasniegt pa gājēju taku, un tā virsotne būs skatu platforma uz Daugavu un apkārtējo dārza ainavu. Kalna uzbēršanai nepieciešams 169 160 m3 dažādas struktūras grunts. Apmēram trešo daļu no nepieciešamā grunts Likteņdārza atbalstītāji jau ir saveduši, tai skaitā atsaucoties uz Latvijas Televīzijas 2015. gada ziedojumu akciju „Top Latvijas Likteņdārzs!”. Katrs zemes vedums tiek reģistrēts un atspoguļots projekta mājas lapā www.liktendarzs.lv. 

2017. gadā „Kokneses fonds” Latvijas Pašvaldību savienības kongresā vērsās pie Latvijas pašvaldībām ar aicinājumu piedalīties materiāla sagādē, atvedot vismaz vienu kravu jebkuras grunts no katras Latvijas pašvaldības. Šo iniciatīvu atbalstījušas - Aizkraukles, Aizputes, Amatas, Apes, Auces, Baltinavas, Balvu, Bauskas, Beverīnas, Burtnieku, Brocēnu, Carnikavas, Ciblas, Daugavpils, Dobeles, Engures, Gulbenes, Iecavas, Ilūkstes, Inčukalna, Jaunpils, Jelgavas, Jēkabpils, Kandavas, Kārsavas, Kocēnu, Kokneses, Krustpils, Ķeguma, Ķekavas, Limbažu, Līvānu, Madonas, Mālpils, Mārupes, Ogres, Olaines, Pārgaujas, Pāvilostas, Pļaviņu, Preiļu, Priekules, Rēzeknes, Riebiņu, Ropažu, Rugāju, Rundāles, Rūjienas, Salas, Salaspils, Sējas, Smiltenes, Stopiņu, Talsu, Tērvetes, Tukuma, Vaiņodes, Valkas, Vārkavas, Vecumnieku, Ventspils, Viesītes, Viļakas, Ludzas u.c. novadu pašvaldības kā arī Rīgas pilsētas, Jelgavas pilsētas, Jūrmalas pilsētas pašvaldības, Liepājas  politiski represēto klubs, Alūksnes un Apes politiski represēto klubs "Sarma". Katru nedēļu Likteņdārzā ieripo kāda krava. Likteņdārza Lielais kalns pamazām top!