Foto: Gatis Balodis


Digitālā ekspozīcija Liktens gāte

​Likteņdārza pagātnes daļas centrālais objekts ir digitālā ekspozīcija Liktens gāte.

Liktens gāti veido 12 simboliskas informatīvas pieturas, kas stāsta par nozīmīgākajiem Latvijas vēstures notikumiem 20. gadsimtā. Ekspozīcija pieejama gan uz simboliskām pieturām Likteņdārzā uz vietas, gan arī viedtelefonos un planšetdatoros lejuplādējamā aplikācijā “Liktens gāte” latviešu un angļu valodā. Katru vēstures notikumu papildina cilvēku dzīvesstāsti. Ekspozīcija izveidota sadarbībā ar filozofu Arti Sveci, Latvijas Nacionālās bibliotēkas informācijas pakalpojumu sektora vadītāju Gintu Zalcmani un SIA “DD studio”. Liktens gāte atklāta Latvijas televīzijas ziedojumu akcijas "Top Latvijas Likteņdārzs! Stāsti par vectēviem” dienā 2017. gada 17. jūnijā.

2019. gada 10. maijā Klusuma nama zonā tika atklāts piemiņas ansamblis, kas veltīts politiski represēto ģimeņu mātēm. Tas tapa sadarbībā ar biedrību „Latvijas Politiski represēto apvienība” tās valdes priekšsēdētāja Ivara Kaļķa vadībā. Latvijas politiski represētie iesaistījušies Likteņdārza īstenošanā kopš pašiem tā pirmsākumiem, ar savu ieguldījumu piedaloties gan amfiteātra ozolu godasardzes izveidošanā, gan Lielā kalna tapšanā, gan draugu alejas iebruģēšanā, gan strādājot talkās. Arī šī piemiņas ansambļa ainaviskā daļa tapusi saskaņā ar projekta autora Shunmyo Masuno plānu, kurai pievienoti Daigas Zigmundes un Natālijas Ņitavskas no Latvijas Lauksaimniecības universitātes dizainētie informatīvie un funkcionālie elementi


PALDIES ATBALSTĪTĀJIEM: AS “LATVIJAS GĀZE”, SIA “LATTELECOM”, SIA “SAMSUNG ELECTRONICS BALTICS”, NODIBINĀJUMAM „JAUNRADES FONDS” UN ANSIM REINHARDAM.