Amfiteātris​

Amfiteātris ir Likteņdārza sirds, kas simboliski nodala dārza pagātnes daļu no nākotnes daļas. Ozolu godasardzes ieskauts, šeit strāvo Likteņdārza spēka kodols. Amfiteātris sevī koncentrē ābeļu alejas ziedošo mīlestību, akmeņu krāvumu bezgalīgo mieru un ziedojuma akmens spēku.

Amfiteātri apvij pelēko akmeņu krāvums Sirmais saulriets”, ko veido vairāk nekā 52 000 laukakmeņu, kurus savu tuvinieku un dzimtas piemiņai atveduši Latvijas iedzīvotāji. Katrs dārza apmeklētājs joprojām ir aicināts vest uz šejieni savu laukakmeni.

Amfiteātra godasardzi – 40 ozolus – stādījušas 72 Latvijas pašvaldības, veltot tos sava novada politiski represēto piemiņai.

Ūdens kanāls, kas apvij Amfiteātri, simbolizē cietušo cilvēku izlietās asaras un ticību, ka pagātnē notikušais vairs nekad neatkārtosies. Lai nokļūtu Likteņdārza sirdī, ir jāļauj upei veldzēt prātu un sirdi ar bezgalīgo un mierinošo ūdens plūdumu. Amfiteātrī 18. novembrī kopā varam vērot skaistu izrādi dabā – saulrietu virs Daugavas.
Likteņdārza Amfiteātrī kopš 2009. gada notiek Latvijas Televīzijas ziedojumu akcijas “Top Latvijas Likteņdārzs!” koncerti un citi pasākumi.

2017. gada novembrī ar Rīgas Rotary kluba Jura Šteinbuka iniciatību un Latvijas Rotari klubu kopīgu finansiālu atbalstu tika izbūvēts amfiteātra labās puses tiltiņš. 

2018. gadā amfiteātra kreisajā pusē pie Daugavas tika izbūvēts gājēju tilts Ulda Gravas piemiņai. Atvadoties no viņa, ģimene aicināja nenest ziedus, bet ziedot Likteņdārzam. Tika saziedoti vairāk nekā 9000 EUR un nolemts par šiem līdzekļiem izbūvēt gājēju tiltiņu uz amfiteātri Ulda Gravas piemiņai, kas tika atklāts 2019. gada 17. jūlijā kopā ar Ulda Gravas ģimenes locekļiem.

2018. gadā Austrālijas Daugavas Vanagi Latvijas simtgadē Likteņdārzam sagādāja īpašu dāvanu – piecus 12 metrus augstus karogu mastus ar Latvijas karogiem, kā arī to uzstādīšanai nepieciešamo darbu finansējumu. Katrs no karogiem ir veltīts savam Latvijas novadam - Kurzemei, Latgalei, Vidzemei un Zemgalei. Bet piektais karogs ir īpaši veltīts tiem, kas cietuši un atdevuši savu dzīvību par Latviju.

Amfiteātris attēlots Latvijas Bankas 2018. gada izdotajā Likteņdārzam veltītās sudraba kolekcijas monētas aversā. Tās mākslinieces ir Frančeska Kirke (grafiskais dizains) un Ligita Franckeviča (plastiskais veidojums). Monētas priekšpusē attēlots Daugavas ūdeņu ieskautais Likteņdārza amfiteātris, savukārt monētas aizmugurē – cilvēku seju atspulgs sudrabā, kas simbolizē Latvijas tautu – pagātnē sakņotu un uz nākotni vērstu. Monēta izgatavota kaltuvē Koninklijke Nederlandse Munt (Nīderlande). Monētas tirāža 3000 eksemplāru. Tā nopērkama Likteņdārza Informācijas ēkā.