Skatu terase

Skatu terase veidota harmonijā ar Kokneses pussalu, izceļot tās reljefu. Tā ir vieta, kurā izjust laika plūdumu un rast spēku, lūkojoties likteņupē – no terases paveras gleznains skats pār Daugavu uz Kokneses luterāņu baznīcu. 

Skatu terase ir viens no mīlestības visvairāk piepildītajiem objektiem – to kā laulību ceremonijas vietu iecienījuši jaunie pāri. Ēkas koncepcija pielāgota krasta aprisēm – takas, pa kurām nonāk terasē, un soliņi pāraug ēkā. Savukārt uz pašu terasi ved divi ceļi, kas vijas divos līmeņos – viens stiepjas uz Daugavu, bet otrs – saplūst ar ēku un ļauj nokļūt uz Skatu terases jumta.

Likteņdārza ainavu arhitekts Shunmyo Masuno savā projektā Skatu terasi bija tikai ieskicējis, tāpēc 2009. gadā “Kokneses fonds” rīkoja projektu konkursu Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Tehniskās universitātes studentiem. 24 darbu konkurencē uzvarēja RTU jaunie arhitekti Laura Laudere un Didzis Jaunzems kopā ar sadarbības partneri arhitektu biroju “Jaunromāns un Ābele”. Terases būvniecība tika pabeigta 2012. gadā, un ēka saņēma Latvijas Arhitektūras gada balvu. Skatu terases fotogrāfija 2015. gadā publicēta starptautiskajā ainavu žurnālā “International New Landscape”.

Netālu no Skatu terases atrodas Hirosimas Miera akmens, kas pauž aicinājumu uz mieru visā pasaulē un tika dāvināts Likteņdārza patronam Latvijas prezidentam (2007–2011) Valdim Zatleram.